Yapay Zekanin Mimarı Hikvision’dan Yeni Nesil Nvr Kayıt Cihazı

Mars Teknoloji Sistemleri | Hayatınızı Kolaylaştıran Teknolojiler

Yapay Zekanin Mimarı Hikvision’dan Yeni Nesil Nvr Kayıt Cihazı

Hikvision, dünyanın ilk Deep Learning NVR’ını yeni bir dizi IP kamerayla kullanıma sundu. Yeni DeepinView IP Kamera Serisi, gözetleme sistemi performansını artırmak için zeka ve güç sunuyor.

Hikvision‘un derin öğrenme algoritmaları, yalnızca yüzey seviyesinde çalışan klasik akıllı algoritmalara oranla çok daha derin bir programlamaya sahip. Bu algoritmalar,spesiyalite öğrenme ile yüksek tutarlılık oranlarına sahip bir video içerik analizi (VCA) başarısı sağlıyor.

Hikvision DeepinView kameraları, yüksek hızlı Grafik İşlemci Ünitesi ile birleştiğinde büyük miktardaki veriler daha hızlı işlenebilir hale geliyor. Gelişmiş analiz özellikleri görüntüleri aramak için gereken iş gücünü azaltmasının yanı sıra işletme yönetimi,karlılık ve verimlilik artışına yardımcı oluyor.

Hatalı alarm süzgeci, yüz tanıma, kişi sayma ve ANPR gibi kritik analizler çok yönlü uygulamalarla güvenilir bir şekilde ayarlanabilir. Olay uyarı ile olaylar sırasında veya olay öncesinde görüntüleme ve alarm etkinliği sağlanabilir.

İnsan Vücudu Algılama

Hikvision gelişmiş öğrenme teknolojisi, DeepinView kameraların, geleneksel video içerik analizi (VCA) sistemlerine kıyasla sahnede önemsiz nesneleri ve hareketleri filtreleyerek insan vücudunun tespit dilmesini sağlar.

Yüz Tanıma

Yüz tanıma, güvenlik operatörlerini ilgilenen kişilere karşı uyarmak için stadyumlar, kumarhaneler, konser alanları, restoranlar vb. birden fazla uygulama içinde güvenlik ve yönetim senaryolarıyla beraber kullanılabiliyor. Yüz tanıma teknolojisi bilhassa kara listeye alınan kişilere karşı önemli bir araç haline geliyor. Çünkü bir şahısın kimliği, güvenlik operatörlerini bilinen bir suçlunun varlığından haberdar etmek ve güvenlik operatörünün kişinin erişimini önlemesini sağlamak için kullanılabilir.

Kişi Sayma

Ulaşım merkezleri, perakende mağazaları, spor mekânları ve otoparklar için, doğru ziyaretçi bilgilerinin toplanması ve analiz edilmesi, işletmelerin yönetim ve karlılık süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olabilir. Video analizlerinden elde edilen sayı verileri ile belirli bir alana giren ve çıkan şahısların sayısı belirlenebilir. Sayım verileri ile elde edilen tablolar bir perakende mağazası için günlük rapor olarak kaydedilebilir veya bir müze için şahıslar dolaşırken ortamdaki kişi sayısı izlenebilir.

Araç Yönetimi

Trafik izleme ve Otomatik Plaka Tanıma (ANPR) analizi, araç yoğunluğunu izlemek ve trafik yönetiminin verimliliğini artırmak için kullanılabilir.Otomatik Plaka Tanıma (ANPR), listelenmiş plakaları tanımlamak ve bunları otomatik olarak özel ve kamusal otoparklara eşleştirmek için kullanılabilir.

Hikvision DeepinView derin öğrenme kameraları, bir olaydaki plaka bilgilerini kendi kendine öğrenir ve çoğunlukla pasif konum ayarlamaları yapmadan, geleneksel Otomatik Plaka Tanıma (ANPR) sistemlerine göre daha büyük sayıdaki plakaları belirler. DeepinView trafik izleme verisi, otoyollarda ve yoğun olan mekanlarda uygulandığında, trafik ışıkları, ters yön sürüşü, park ihlali ve yasak U dönüşleri gibi trafik ihlallerini belirler , trafik yoğunluğunu ve kaza riskini minimuma indirmeye yardımcı olabilir.

DeepinView serisinde IP kameraların haricinde DeepinMind NVR, DeepinMind Video Analytics Server da bulunuyor. Ürünlerin satış ve tanıtım tarihleri Hikvision web sitesinde ilan edilecek

Tags: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

©Copyright 2018 - 2021. Mars Teknoloji Sistemleri tarafından yapılmıştır.Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp Bize Ulaşın