AHD Kamera Nedir?

Mars Teknoloji Sistemleri | Hayatınızı Kolaylaştıran Teknolojiler

AHD Kamera Nedir?

Analog HD (AHD) kamera sistemi, analog CCTV kablo ile 500 metre mesafeden yüksek kalitede bir gecikme ve görüntü kaybı yaşanmadan görüntü alınmasını sağlayan sinyal aktarım teknolojisidir. Kamera sistemleri içerisinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Analog HD (AHD) kameraların çekim kalitesi HD ve Full HD olacak şekilde yapılmıştır. 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü kaydedilmesini sağlayan Analog HD (AHD) kameralar, kayıt sinyalleri, görüntü çözünürlükleri ve renk ayrımları oldukça kaliteli olan güvenlik sistemleridir.
Güvenlik sistemleri içerisinde 2013 yılından itibaren kullanıma geçen Analog HD (DVR) teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyallerinin Analog HD (DVR)-DVR kayıt cihazında işlenmesi ile çalışmaktadır. Alt yapı olarak analog kamera sistemleri ile benzerlik gösteren AHD kameralar, yüksek çözünürlükte görüntü aktarması ve daha uygun maliyetli bir sistem olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir. Mevcut CCTV analog kamera sisteminin bağlı olduğu kablolama değiştirilmeden mevcut kameralar Analog HD (AHD) kameralarla, mevcuttaki DVR kayıt cihazı ise Analog HD (AHD)-DVR kayıt cihazı ile değiştirilerek kullanıma devam edilebilmektedir. Bundan dolayı mevcut güvenlik sistemlerinden Analog HD (AHD) kamera teknolojisine geçilmesi oldukça düşük bir maliyet ile sağlanabilmektedir. Dolayısıyla şirkette, evlerde, sitelerde, otoparklarda ve benzeri alanlarda daha önceden kullanılan analog(cvbs) kamera sistemi bulunmaktaysa eski kamera sistemine ait kablolar aracılığıyla Analog HD (AHD) kameraların bağlantısı yapılabilmektedir.
Kamera sistemleri içerisinde yaygın bir kullanıma sahip olan Analog HD (AHD) kameralarda kaliteli kablo kullanıldığı takdirde 500 metreye kadar görüntü alınabilmektedir. Sistem alt yapısında kullanılan kabloların bakır olması, görüntüde yaşanacak parazitleri engellemektedir. Analog HD (AHD) kamera sistemlerindeki yüksek çözünürlükteki kayıtlar internet erişimi sayesinde farklı lokasyonlarından da takip edilebilmektedir. Analog HD (AHD) kamera sisteminin kurulumu sırasında talep edilmesi doğrultusunda mevcut alanda bulunan internet erişimi sistem ile entegre edilerek, farklı mesafelerden bilgisayar ya da cep telefonu aracılığıyla kayıtlar izlenebilmektedir. 720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi ile yenilikçi bir görüntü tarama sistemine sahip olan Analog HD (AHD) teknolojisi, analog sisteme ait sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölmektedir. Böylelikle görüntüdeki bulanıklığı ortadan kaldıran Analog HD (AHD) kameralar renk üretiminin gelişmesini sağlarlar.
Evlerin, iş yerlerin, okulların, hastanelerin, otoparkların ve daha birçok alanın görüntülenmesi ve güvenliğini sağlamak için kullanılan Analog HD (AHD) kamera sistemleri 500 metre mesafeye kadar görüntü kaybı yaşamadan kayıt aktarmaktadır. Ayrıca Analog HD (AHD) kameralar görüntü iletilmesi sırasında herhangi bir gecikme yaşamamaktadır. Analog HD (AHD) kameraların içerisinde sinyal iyileştirici, sinyal iletim birimi ve görüntü işlemcisi bulunmaktadır. Kamera sistemleri içerisinde sıkça tercih edilen Analog HD (AHD) kameralar; Analog HD (AHD) SpeedDome Kameralar, Analog HD (AHD) Dome Kameralar, Analog HD (AHD) IR Bullet Kameralar olmak üzere üç farklı ana modelde bulunabilmektedir. Bu üç farklı modelin içerisinde ise farklı özelliklere sahip birçok Analog HD (AHD) kamera modeli bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri konusunda hiçbir sorun yaşamadan, uygun fiyatlar ile kullanabileceğiniz Analog HD (AHD) kamera sistemleri ile gözünüz arkada kalmayacaktır.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

©Copyright 2018 - 2021. Mars Teknoloji Sistemleri tarafından yapılmıştır.Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp Bize Ulaşın

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME


Sosyal medyada dolanan çekiliş ile telefon kazandınız yalanının tarafımızla bir alakası yoktur.

Lütfen size çekilişi kazandığınızı ileten site ile iletişime geçiniz.


Firmamızın konu ile bir bağı olmadığını ve Mars Teknoloji Sistemleri'nin gerektiğinde rahatsız edilmesi ile alakalı tüm haklarının gizli olduğunu bu durum ile alakalı olarak savcılığa tarafımızdan suç duyurusunda bulunulduğunuda belirtmek isteriz.


Aynı zamanda başkalarınında kandırılmaması için lütfen emniyet güçlerine şikayette bulunun.


Taktir edersinizki hiç kimse kimseye bir karşılığı olmadan bir ürün hediye etmez.


Bize Ulaşın

Zayıf Akım Teknolojileri
Kızıltoprak Mahallesi Mevlana Caddesi No:12/A Muratpaşa/ANTALYA/TÜRKİYE
0 242 321 97 88
0 532 206 97 88
info@marsteknoloji.net