Kamera Sistemleri Nedir?

Mars Teknoloji Sistemleri | Hayatınızı Kolaylaştıran Teknolojiler

Kamera Sistemleri Nedir?

Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada CCTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım yerleri tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İş yeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerası sistemleri, Şehir izleme sistemleri KGYS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.
Bir kamera güvenlik sistemini oluşturan ürünler nelerdir ?
Güvenlik kameraları : Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Motorize kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.
Dijital video kayıt cihazları: DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500GB dan başlayarak 96TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabi ki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.
Kamera sistemi Kabloları: Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 4+1 veya 2+1 CCTV kablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir.
Güç Ünitesi (Adaptör): Genellikle güvenlik kameraları DC 12 Volt  güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunun için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır.
Jacklar (Soketler): Kamera video bağlantıları için BNC Konnektör, Besleme 2.1mm DC Jack gibi ekipmanlar kullanılmaktadır.
Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan temel ekipmanları yukarıda saydığımız gibi beş ana bölüme ayırabiliriz. Tabi ki büyük çaplı projelerde cihazlarda değişimler olması muhtemeldir.Güvenlik kameraları DVR kayıt cihazı olmadan normal olarak hiçbir işe yaramazlar. Ancak dijital kayıt cihazları kullanılarak izleme ve kayıt yapılabilmektedir. Uygun fiyatları nedeniyle günümüzde güvenlik kamera sistemlerinde daha çok gece görüşlü IR Led’li güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap

  1. IP Kameralarin satisi, Arlo Kameralarin satisi, HD Kameralarin satisi dedi ki:

    IP kameralar, HD kameralar, Arlo kameralar
    AHD kamera texnologiyası ənənəvi analoq təhlükəsizlik sistemləri ilə eyni infrastrukturdan istifadə edir və HD keyfiyyətində yüksək aydınlıqda görüntü təmin edilir və iqtisadi sistemdir.

Bir Cevap Yazın

©Copyright 2018 - 2021. Mars Teknoloji Sistemleri tarafından yapılmıştır.Tüm hakları saklıdır.
WhatsApp Bize Ulaşın